Csibe csoport

A 2023/2024-es nevelési évet 18 kisgyermek kezdte meg 2023.09.01-én. A gyermekek
korcsoportonkénti eloszlása: 6 kiscsoportos, 12 nagycsoportos korú gyermek. Nemek szerinti
eloszlás: 8 kisfiú és 10 kislány.

6 új kisgyermek van, akik ebben a nevelési évben kezdték meg az óvodát, a többiek eddig is ebbe a csoportba jártak. A kiscsoportosok közül 1 fő bölcsődéből került át az óvodába.

A gyermekek többsége érdeklődő, a tevékenységek aktív résztvevője, azonban sajnos a figyelmüket sok esetben nehéz fenntartani. Kedvelik a mozgásos, a vizuális és az énekes tevékenységeket, elég mozgékony csoport. A kiscsoportosok is ügyesen részt vesznek, de leginkább csak a mozgásos tevékenységekben, a többi alkalomkor inkább csendes megfigyelői a tevékenységeknek. Zökkenőmentesen zajlott a kiscsoportosok beszoktatása, nagyon jól vették az eléjük gördülő 2akadályokat.

A szabad játék folyamán előnyben részesítik a szőnyeges játékokat, a konstruáló játékokat. A
lányok nagyon tartalmas szerepjátékokat játszanak minden nap. A játékokon való osztozkodás, a játékok elpakolása mindennapi problémát jelent, ezeket a helyzeteket igyekszünk oldani. Stabil baráti kapcsolatok alakultak ki a csoportban, a gyermekek nagyon ragaszkodnak egymáshoz. A csoportra nem jellemző, hogy betegesek lennének a gyerekek. Heti szinten 1-2 kisgyermek hiányzik csak. Hiányzás esetén a szülők orvosi igazolással igazolják a gyermekük hiányzását. A szülők nagy része érdeklődő, együttműködő, napi kapcsolatban van az óvodapedagógussal. Fogadóórákat, szülői értekezleteket rendszeresen látogatnak. Igyekszünk folyamatosan egymás segítésére, az együttműködésre törekedni, ezzel is segítve a gyermekek fejlődését, lelki nyugalmát.

Csibe csoport