Pillangó csoport

A mini bölcsődébe felvehető gyermekek maximális létszáma 7 fő.

A 2023/2024-es gondozási évben 6 kisfiú és 1 kislány kezdte meg a mindennapjait a Pillangó
csoportban.

A beszoktatás szülővel történő, fokozatos. Ezen időszak ideje alatt megismerkednek a
gyermekek a bölcsődei környezettel, társaikkal és az itt dolgozó felnőttekkel. Megismerik a csoportban lévő szokásokat, szabályokat és a napirendet. A bölcsődei nevelés leghatékonyabb eszköze a játék, mely segíti a gyermeket a megismerésben, elfogadásban. Elősegíti a testi, lelki, szociális fejlődésüket. Elsajátítják a játékok funkcióit, rendeltetésszerű használatát.

Megtanulnak nem csak egymás mellett, hanem egymással is játszani. A játékkészletünk részét képezik a konstruáló játékok, szerepjátékok eszközei, alkotójáték elemei, nagymozgásos játékok eszközei, babák, könyvek, fejlesztő eszközök, hangszerek, bábok, autók, építőkockák.
A csoportba kialakításra került egy úgynevezett „puha sarok”, ahol a gyerekeknek napközben
lehetőségük van lepihenni, elbújni, egyedül lenni, ha éppen arra van igényük. A bölcsődei élet mindennapjaiban nagy szerepet kap a mondókázás, verselés, mesélés, énekek, melyeket egy-egy játék is kísér. A mozgás a bölcsődei lét elengedhetetlen részét képezi. Fontosnak tartjuk a mindennapi mozgást, új mozgásformák megismertetését. Jó idő esetén kint az udvaron, külön erre elkerített bölcsődei rész teszi lehetővé ezeknek gyakorlását, hidegebb, illetve csapadékos idő esetén a só-szoba és a tornaszoba fejlesztő eszközei adnak lehetőséget a játékra, mozgásra.

Pillangó csoport