A Kisvakond csoport hírei
Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások
Alma-hét
Kérjük a Kedves Szülőket, hogy mindenki figyelje saját kisgyermeke csoportszobájának hirdetőtábláját, mert a heti programok ott lesznek kiírva

Jó munkát, aktív részvételt kívánunk mindenkinek

Örökbefogadás
Örökbefogadtuk az abonyi állatkert Csibészke nevű póniját.

Kedves Szülők és Gyerekek!

Októbertől a nevelési év végéig minden hónapban „közös játékra” hívunk Benneteket.

Minden hónap elején az adott évszakhoz vagy egy-egy jeles naphoz kapcsolódóan kínálunk feladatot az egész család számára.

Az elkészült műveket, alkotásokat adjátok le a saját csoportotokban!

Alkosson, tevékenykedjen együtt a család!

Kellemes időtöltést, jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

Október

„Köd szitál, hull a dér,

lepörög a falevél.”

Októberi témánk a levelek.

A gyönyörű ősz szebbnél szebb színpompás levelekkel színesíti mindennapjainkat. Gyűjtsetek ezekből minél többet és többfélét, préseljétek le és készítsetek belőlük levélképet!

A hónap folyamán várjuk a szebbnél szebb alkotásokat, munkákat!

Kellemes időtöltést, jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

Mariann óvó néni

Huncutka Alapítvány
Szeretnénk megköszönni, azoknak akik adójuk 1%-val támogatták óvodánk alapítványát. 2013-as évben befolyt összeg- 93481 forint.

Adó 1%-a!!
Akik adójuk 1%-val támogatni szeretnék intézményünk Huncutka Alapítványát azok a következő adószámra tehetik meg:

18712438-1-13        Támogatásukat köszönjük!

WEB: