A Kisvakond csoport hírei
Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások
Szülői értekezlet
Tájékoztatjuk a Kedves Szülőket, hogy óvodánkban szülői értekezletet tartunk, melynek időpontja-

Maci csoport-  2014.szeptember  17. (szerda) 16.30 óra

Napocska csoport-  2014.szeptember 17. (szerda)  16.30 óra

Katica csoport-  2014.szeptember 18. (csütörtök) 16.30  óra

Süni csoport - 2014.szeptember 18. (csütörtök) 16.30 óra

2014-2015
Augusztus 25-től ismét birtokukba vették az óvodát a Kisvakond csoport kisgyermekei. Ezen a héten lehetnek még utoljára óvodások .

2014.augusztus 29-én (péntek) 17.00 órától tanévnyitó ünnepség lesz az iskolában. Erre az alkalomra a kisgyermekeket óvodai egyenruhába kell hozni. Gyülekező 16.45-kor az iskola kapujában.

2014.szepetember 1-től elkezdődik a 2014-2015-ös nevelési év. Minden kisgyermeket szeretettel várnak az óvó nénik és dadusnénik.

Játékos délután
A 2013/2014- es nevelési év lezárásaként ismét megrendezésre került óvodánkban -immár hagyománnyá váló- Játékos délután.

A májusi esős időjárás miatt június 6-án került sor a mindenki számára szórakozást nyújtó délutánra.

15.00-18.00 óra között várták az óvoda dolgozói nagy-nagy szeretettel és színes programokkal a családokat.

A programokat a népszokások, néphagyományok köré igyekeztünk felépíteni.

Lehetett kézműveskedni, agyagozni,gyöngyöt fűzni,kukorica csuhéból babát készíteni, mézes süteményt szaggatni és dísziteni, ismerkedhettek a horgolás fortélyaival.  Lehetőség volt régi népviseletbe öltözni.

Gyorsaságukat és erejüket is kipróbálhatták a családok hiszen sorversenyek is voltak a mozgásos feladatot kedvelőknek. Felajánlásokból lehetőség volt szerencsét próbálni tombola sorsoláson.  A szerencséseknek gratulálunk!

A játékokon résztvevők éhségüket és szomjukat olthatták az óvoda udvarán felállított büfében.

Az udvaron régi  eszközökből, babákból, macikból, csuhéból készült tárgyakból,óvodai élethez kapcsolódó  régebbi időkből származó képekből  kiállítást rendeztünk.  Ezuton szeretném az óvoda honlapján is megköszönni  mindenkinek aki segített ennek a délután sikerének megvalósításában.

Zárásként a Lóca együttes szórakoztatta a jelenlévőket, közös táncházi mulatozással ért véget  rendezvényünk.  Reméljük a jelenlévők jól érezték magukat és legközelebb is velünk zárják a nevelési évet.

/A délután bevételét az óvoda udvar rekonstrukciójára fordítjuk.  Köszönjük./

Fontos időpontok...
Május 20. /kedd/ -a Kivakond és Katica csoport kisgyermekei kirándulni mennek Veresegyházára a Medve parkba

Május 22 .(csütörtök) 16.30  Szülők klubja.

Május 22  délelőtt a Kisvakond csoport kisgyermekei ellátogatnak az iskolába, ahol betekintést kaphatnak az iskolai mindennapokba.

Május 23. /péntek/- óvodánk minden kisgyermeke kirándul autóbusszal a Pegazusba

Május 24. /szombat/-Gyermeknap a focipályán ahol az óvó nénik kézműves tevékenységekkel várják a gyerekeket. Fellépnek óvodánk táncosai és a Kisvakond csoport bemutatja az Ovi-olimpia gyakorlatait.

Május 30. /péntek/ Pedagógusnap - Ezen a napon az óvoda 13.00óráig tart nyitva.

A Kisvakond csoport kisgyermekei köszöntik óvodánk dolgozóit.

Huncutka Alapítvány
Szeretnénk megköszönni, azoknak akik adójuk 1%-val támogatták óvodánk alapítványát. 2013-as évben befolyt összeg- 93481 forint.

WEB: