A Kisvakond csoport hírei

Almafesztivál a Süni csoportban

Az idei nevelési évben az október 13-ai héten került megrendezésre, a már hagyománnyá vált ,,Tök Jó Őszi Almafesztivál”.

A sok közös óvodai program mellett csoportunkban igyekeztünk a szülőket is bevonni ebbe a fesztiváli hangulatba.

Gyűjtöttek a szülők almafajtákat, kisgyermekeikkel készítettek asztali díszt, őszi kopogtatót, almás fejdíszt.

Ezen a héten a gyermekekkel készítettünk gyümölcssalátát, melyben természetesen az almáé volt a főszerep. Tépés, ragasztás technikájával díszítettünk almaformát. Almával kapcsolatos versikéket, mondókákat mondogattunk.

Nagy örömünkre sok ügyes-kezű anyuka jött el hozzánk kisgyermekével az általunk szervezett kézműves őszi foglalkozásra.

Szeretnénk megköszönni azoknak a kedves szülőknek a segítségét, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak rendezvényünk sikeréhez

Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások
Ovi-olimpia
2015.április 25 -én Cegléden kerül megrendezésre a Kistérségi Ovi-olimpia,ahol óvodánkat a Katica csoportból 12 kisgyermek képviseli.

Ovi-nyitogató
Ismét megnyitja kapuit óvodánk májusban, a leendő bölcsődések és óvodások előtt.

Május 6-án, 13-án, 20-án, 27-én, (szerdánként) 15.30-16.30 között szeretettel várunk minden  leendő óvodást, bölcsődést, hogy megismerkedhessen óvodánkkal,és  az itt dolgozó felnőttekkel.

Anyáknapja
Szeretettel meghívjuk a Kedves Édesanyákat és Nagymamákat 2015. április 30-án (csütörtökön) tartandó ünnepségünkre.

Süni csoport- kisgyermekei 8.30-tól köszöntik az Édesanyákat,

Napocska csoport kisgyermekei 9.00-tól,

Maci csoport kisgyermekei - 9.30-tól tartják ünnepségüket.

SZMK
Minden Kedves SZMK tagot szeretettel várunk  2015. április 22-én (szerda) 13.30-tól tartandó értekezletünkre. Mindenki megjelenésére számítunk.

Óvodavezetőség

Nyári zárás
Az óvoda 2015.július 6-tól-- július 26-ig ZÁRVA tart.

WEB: