A Kisvakond csoport hírei
Sünisek kirándultak...
A Süni csoportosokkal rendhagyó évvégi kiránduláson vettünk részt.Meghívást kaptunk a csoportba járó egyik kisgyermek szüleitől, hogy töltsük náluka délutánt.Biciklire pattantunk mindannyian. Minden szülővitte a saját gyermekétés közösen elbicikliztünka helyszínre.Kedves megvendégeléssel vártak, majd az udvarukon lévőállatokat nézhettük meg, valamint a különbözőmezőgazdasági gépeket.Láthattunk lovakat,tyúkokat,pávákat,galambokat,nyuszikat.A gyerekek lovagolhattak és lovashintóval körbemehettek az erdőben.

Mindenki nagyon jól érezte magát, és köszönet ezért a kellemes délutánért a házigazdának, Kafka Ferencnek.

Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások
JÁTÉKOS DÉLUTÁN
2015.május 27-re meghirdetett Játékos délutánunk, a rossz idő miatt ELMARAD!

BALLAGÁS
SZERETETTEL VÁRUNK MINDEN KEDVES VENDÉGET, 2015.MÁJUS 30-ÁN  9.00 ÓRAI KEZDÉSSEL A KATICA CSOPORT BALLAGÁSI MŰSORÁRA.

Gyermeknap
2015. május 30-án, 11 órától az óvoda dolgozói szeretettel várják a kisgyermekeket az Aktív Szülők Gyeremeknepi rendezvényén.

Udvar díszítés
Kérjük a Kedves Szülőket, hogy óvoda udvarunk szebbé tételéhez mindenki hozzon egy cserép egynyári virágot.Köszönjük!

Ovi-nyitogató
Ismét megnyitja kapuit óvodánk májusban, a leendő bölcsődések és óvodások előtt.

Május 6-án, 13-án, 20-án, 27-én, (szerdánként) 15.30-16.30 között szeretettel várunk minden  leendő óvodást, bölcsődést, hogy megismerkedhessen óvodánkkal,és  az itt dolgozó felnőttekkel.

WEB: