A Kisvakond csoport hírei

Almafesztivál a Süni csoportban

Az idei nevelési évben az október 13-ai héten került megrendezésre, a már hagyománnyá vált ,,Tök Jó Őszi Almafesztivál”.

A sok közös óvodai program mellett csoportunkban igyekeztünk a szülőket is bevonni ebbe a fesztiváli hangulatba.

Gyűjtöttek a szülők almafajtákat, kisgyermekeikkel készítettek asztali díszt, őszi kopogtatót, almás fejdíszt.

Ezen a héten a gyermekekkel készítettünk gyümölcssalátát, melyben természetesen az almáé volt a főszerep. Tépés, ragasztás technikájával díszítettünk almaformát. Almával kapcsolatos versikéket, mondókákat mondogattunk.

Nagy örömünkre sok ügyes-kezű anyuka jött el hozzánk kisgyermekével az általunk szervezett kézműves őszi foglalkozásra.

Szeretnénk megköszönni azoknak a kedves szülőknek a segítségét, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak rendezvényünk sikeréhez

Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások

Kedves Szülők és Gyerekek!

Októbertől a nevelési év végéig minden hónapban „közös játékra” hívunk Benneteket.

Minden hónap elején az adott évszakhoz vagy egy-egy jeles naphoz kapcsolódóan kínálunk feladatot az egész család számára. Az elkészült műveket, alkotásokat adjátok le a saját csoportotokban!

Alkosson, tevékenykedjen együtt a család!

Kellemes időtöltést, jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

November                           „Csipegetnek, eszegetnek,    ha jól laknak elröppennek,   de holnapra visszajönnek,

ablakomon beköszönnek.”

Ebben a hónapban gondoljunk kicsit már a madarakra is, éppen ezért szeretnénk, ha madáretetőt készítenétek. A madáretető elkészíthető bármilyen anyagból, bármilyen technikával, természetesen figyelembe véve, hogy mivel kint lesznek elhelyezve, valamennyire időtállóak legyenek.

Októberben nagyon szép levélképeket kaptunk a Napocska csoportba járó Lendér Rékától és anyukájától. Köszönjük szépen Nekik!

Szeretném, ha minél többen követnétek a példájukat!

Alma-hét

Szeretnénk megköszönni azoknak a kedves szülőknek a segítségét, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak az Alma-hét  sikeréhez.

Támogatók, segítséget nyújtottak, almát szereztek:

Baniczkiné Tokai Tímea, Müller G. Gábor és családja, Fabók Zoltán, Németh Zsuzsanna, Varga Józsefné, Dalma Kft., Raksiné Nagy Mária, Kovács Katalin, Boskóné Ulrich Brigitta és családja, Nagy Emese, Csányi Enikő, Petrás, Béres Roberta, Trón Miklós, Török Tímea, Baróti Emőke, Ribai Katalin, Ország Erika, Molnár Réka, Murárikné Csonka Judit, Szente József, Szente Józsefné, Tóthné Seres Krisztina, Horila Dóra, Hermányosné Bertók Anita, Királyné Juszkó Nikoletta,  Tóth Istvánné Julika néni, Neumann-Horváth Alexandra, Tókai Judit

Játékos délelőtt
Szeretettel meghívjuk a Kedves Szülőket Játékos délelőttünkre,melynek időpontjai-

Katica csoport-2014.november 18. (kedd)

Maci csoport -2014.november19. (szerda)

Napocska  csoport-2014.november 20.(csütörtök)

Süni csoport- 2014.november  21. (péntek)

Kérönk Titeket váltócipőt  hozzatok  Köszönjük

Örökbefogadás
Örökbefogadtuk az abonyi állatkert Csibészke nevű póniját.

Huncutka Alapítvány
Szeretnénk megköszönni, azoknak akik adójuk 1%-val támogatták óvodánk alapítványát. 2013-as évben befolyt összeg- 93481 forint.

WEB: