A Kisvakond csoport hírei

Almafesztivál a Süni csoportban

Az idei nevelési évben az október 13-ai héten került megrendezésre, a már hagyománnyá vált ,,Tök Jó Őszi Almafesztivál”.

A sok közös óvodai program mellett csoportunkban igyekeztünk a szülőket is bevonni ebbe a fesztiváli hangulatba.

Gyűjtöttek a szülők almafajtákat, kisgyermekeikkel készítettek asztali díszt, őszi kopogtatót, almás fejdíszt.

Ezen a héten a gyermekekkel készítettünk gyümölcssalátát, melyben természetesen az almáé volt a főszerep. Tépés, ragasztás technikájával díszítettünk almaformát. Almával kapcsolatos versikéket, mondókákat mondogattunk.

Nagy örömünkre sok ügyes-kezű anyuka jött el hozzánk kisgyermekével az általunk szervezett kézműves őszi foglalkozásra.

Szeretnénk megköszönni azoknak a kedves szülőknek a segítségét, akik munkájukkal, támogatásukkal hozzájárultak rendezvényünk sikeréhez

Süni csoport hírei

Beszoktatás  a Süni csoportban

A 2014/2015-ös nevelési évet 19 kisgyermek kezdi meg. 13 óvodás és 6 bölcsődés érkezik a csoportunkba.

A fokozatos beszoktatás fontosságáról 2014 augusztusában tájékoztató szülői értekezletet tartottunk, így szeptemberben a beosztás szerint megkezdődött a kisgyermekek beszoktatása.

A beszoktatás szülők nélkül történik. Annak ellenére, hogy nem mindegyik kisgyermek töltötte be a 3. életévét és először szakadt el a szülői háztól, a beszoktatás zökkenőmentesen zajlik. Elfogadták a felnőttek útmutató segítségét és együtt működőek. Folyamatosan ismerkednek meg társaikkal, azok nevével, jelével,  a csoportszobában található játékokkal, a mosdó, az öltöző használatával.

Szívesen jönnek reggelente, jól érzik magukat az óvodában!

NAPIREND

6.30-7.30.         Játszó csoportban gyülekezés, szabadon választott tevékenység

7.30.-8.40.        Saját csoportban játék, játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység

8.40.-8.50.        Teremrendezés, mindennapos testnevelés

8.50.-9.15.        Mosdó használat, mosakodás, reggeli

9.15.-11.45.      Játékba integrált tanulás, szabadon választott tevékenység csoportszobában vagy udvaron

11.45.-12.45.    Mosdóhasználat, ebéd, teremrendezés

12.45.-14.45.    Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45.-14.55.    Öltözködés, teremrendezés, mosdóhasználat

14.55-15.00.     Mindennapos testnevelés

15.00-15.20.     Mosdóhasználat, uzsonna

15.20.-16.30.    Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában, vagy az udvaron

16.30-17.00      Játszócsoportban játék, szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hetirend
Hétfő- Mese-vers,  Ének,zene, énekes játék

Kedd- Mese-vers, Kúlső világ tevékeny megismerése Környezet

Szerda- Mese-vers, Matematika

Csütörtök- Mese-vers,  Mozgás

Péntek- Mese-vers,  Rajzolás, mintázás, kézi munka

Hírek, aktualitások

Kedves Szülők és Gyerekek!

Március 21-én ünnepeljük a Víz világnapját, éppen ezért ebben a hónapban ehhez kapcsolódóan rajz- és barkács pályázatot hirdetünk.

Téma: minden, ami a vízzel összefügg (vízi állatok, növények, vízszennyezés, vízvédelem stb.)

Az elkészített alkotásokat mindenki – névvel ellátva – a saját óvó nénijének adhatja oda.

Jó munkát, kellemes időtöltést kívánunk!

Nyári zárás
Az óvoda 2015.július 6-tól-- július 26-ig ZÁRVA tart.

Ballagás
A Katica csoport Ballagási ünnepségét 2015.május 30-án 9.00 órai kezdéssel tartjuk.

Játékos délelőtt
2015. április 14.- Katica csoport

április 15.-Napocska csoport

április 16.-Maci csoport

április 17.-Süni csoport

Huncutka Alapítvány
Köszönjük, hogy adójuk 1%-val támogatták alapítványunkat.2013-as felajánlás 99186 forint volt.Szeretnénk megköszönni az óvoda vezetésének,hogy kitartó munkájuknak köszönhetően továbbra is  közhasznú jogállású maradt az Alapítványunk , így az 1%-os felajánlásokat 2014-ben is fogadhatjuk.

Köszönjük Murárikné Csonka Juditnak az Alapítvány elnökének a közreműködését.

WEB: