A Maci csoport hírei
A Maci csoport kisgyermekei 2014.október 8-án kirándulni mennek Budapestre, az Elevenparkba.

Indulás reggel 8-kor az óvoda elől.

A Maci csoport 19 fővel kezdte a nevelési évet. Óvó nénik Horváthné Farkas Ágnes, Ági néni, Sáráné Haluszka Hajnalka, Hajni néni, a dadus néni pedig Skolnikovics Andrásné, Mariann néni.

A Maci- csoport élete szeptember első napjaiban

2014. szeptember 01-én elkezdődött a nevelési év. a mi csoportunk nem „költözködött” maradtunk a tavalyi  csoportszobánkban .A csoportunkban a felnőttek tekintetében változás történt, még egy óvó néni érkezett a csoportba. A csoport létszáma 19 fő lett.7 nagycsoportos és 12 középsős. Egy új kislány érkezett a csoportba, aki a második héten kezdett. A gyerekek nagy része már nagyon várta az óvodát és társaikat, hiszen koruknál fogva már igénylik a közösséget. A nyár végén az óvoda dolgozói mindent megtettek azért, hogy a visszaszoktatás az óvodába zökkenőmentesen történjen. A szülők is nagyon odafigyeltek az óvodakezdésre és a nyár után igyekeztek felkészíteni gyermekeiket az óvodai életre. A gyerekek örömmel fedezték fel az újonnan behozott játékokat, melyek használatát hamar elsajátították. A tavalyi nevelési évben kialakított szabályokat nem felejtették el. Már a tavalyi nevelési évben működött a naposság a középsősöknél. Most már minden kisgyermek ezt kipróbálhatja, akinek kedve van. Az ezzel kapcsolatos szabályok elsajátítása , megtanítása folyamatban van, de mindenki szívesen vállalja ezt a fontos feladatot.

„Az ember valódi lényege a jóság. Vannak más, a nevelésből és a tudásból eredő jó tulajdonságok, de alapvető fontosságú, ha igazán emberi lényekké szeretnénk válni és értelmet akarunk adni létezésünknek, hogy szívünk jó legyen.” (XIV. dalai láma)

Hetirend

HETIREND MACI CSOPORT

HÉTFŐ:

ÉNEK- ZENE ,ÉNEKES JÁTÉK,GYERMEKTÁNC                                                                                                                                         VERSELÉS, MESÉLÉS

KEDD:  KÜLSŐ VILÁG TEVÉKENY MEGISMERÉSE                                                                                                    VERSELÉS, MESÉLSÉS

SZERDA:  MOZGÁS      VERSELÉS, MESÉLÉS

CSÜTÖRTÖK:  RAJZOLÁS, FESTÉS, MINTÁZÁS, KÉZIMUNKA   VERSELÉS, MESÉLÉS

PÉNTEK:   VERSELÉS, MESÉLÉS

Itt most a Maci csoport híreit olvashatod

MACI CSOPORT

NAPIREND

6.30- 7.30        Játszó- csoportban gyülekezés, játék, szabadon választott tevékenység

7.30- 8.45          Szabadon választott tevékenység, közben 8.00- 8.45 folyamatos

mosdóhasználat folyamatos reggeli

8.45- 10.00        Szabadon választott tevékenység közben játékba integrált tanulás,

mindennapi mese, mindennapi torna

10.00- 10.20      Mosdóhasználat, tízórai

10.20-10.30       Mosdóhasználat, jó idő esetén készülődés az udvarra.

10.30- 11.30     Szabadon választott tevékenység a csoportszobában vagy az udvaron

11.30- 12.15       Mosdóhasználat, ebéd , teremrendezés

12.15-  14.45       Mosdóhasználat, délutáni pihenő

14.45- 15.30       Öltözködés, mosdózás, teremrendezés, mindennapi torna, uzsonna

15.30- 16.30       Játék, szabadon választott tevékenység a csoportszobában vagy az udvaron

16.30- 17.00       Összevont csoportban játék , szabadon választott tevékenység, hazamenetel

Hírek, aktualitások
Alma-hét
Kérjük a Kedves Szülőket, hogy mindenki figyelje saját kisgyermeke csoportszobájának hirdetőtábláját, mert a heti programok ott lesznek kiírva

Jó munkát, aktív részvételt kívánunk mindenkinek

Örökbefogadás
Örökbefogadtuk az abonyi állatkert Csibészke nevű póniját.

Kedves Szülők és Gyerekek!

Októbertől a nevelési év végéig minden hónapban „közös játékra” hívunk Benneteket.

Minden hónap elején az adott évszakhoz vagy egy-egy jeles naphoz kapcsolódóan kínálunk feladatot az egész család számára.

Az elkészült műveket, alkotásokat adjátok le a saját csoportotokban!

Alkosson, tevékenykedjen együtt a család!

Kellemes időtöltést, jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

Október

„Köd szitál, hull a dér,

lepörög a falevél.”

Októberi témánk a levelek.

A gyönyörű ősz szebbnél szebb színpompás levelekkel színesíti mindennapjainkat. Gyűjtsetek ezekből minél többet és többfélét, préseljétek le és készítsetek belőlük levélképet!

A hónap folyamán várjuk a szebbnél szebb alkotásokat, munkákat!

Kellemes időtöltést, jó szórakozást kívánunk mindenkinek!

Mariann óvó néni

Huncutka Alapítvány
Szeretnénk megköszönni, azoknak akik adójuk 1%-val támogatták óvodánk alapítványát. 2013-as évben befolyt összeg- 93481 forint.

Adó 1%-a!!
Akik adójuk 1%-val támogatni szeretnék intézményünk Huncutka Alapítványát azok a következő adószámra tehetik meg:

18712438-1-13        Támogatásukat köszönjük!

WEB: