Alapítványunk

Cégforma: Közhasznú

Alapítás éve: 2005.

Az Alapítvány székhelye: Dánszentmiklósi Mosolygó Alma Óvoda és Mini Bölcsőde
Címe: 2735 Dánszentmiklós, Nyárfa u. 1/1.
Telefonszáma: 06-53/374-016
Honlapwww.mosolygoalmaovoda.hu
E-mail címemosolygoalma4@freemail.hu

Az Alapítvány képviselője: Murárikné Csonka Judit,   a kuratórium elnöke.

Tagjai:  Baniczkiné Tokai Tímea

Müller Gábor

Fő tevékenységek:

• A Mosolygó Alma Óvodába járó gyerekek nevelésének, oktatásának elősegítése, a tárgyi környezet és az eszközellátottság folyamatos fejlesztésével.
  • A hátrányos helyzetű gyermekek óvodába járási feltételeinek javítása.
  • A gyermekek szabadidős tevékenységének támogatása. ( Játékos délután, Mosolygó Alma nap)
  • Az óvoda környezetének rendezése, a gyermekek óvodai körülményeinek javítása.
  • Óvodai oktatási –nevelési- fejlesztési programok támogatása.
  • A kiemelkedő eredményt elért óvónőnek, dadus néninek Aranyalma virág díj cím adományozásával erkölcsi és anyagi elismerés nyújtása.

A vállalkozás rövid szöveges bemutatása:

Minden évben megrendezésre kerül a Mosolygó Alma Nap és a Játékos délután. Az ugráló vár, a programok és a műsorok költségeit az Alapítvány fedezi. A Huncutka Alapítvány támogatja az ünnepségek, kirándulások költségeit. Az alapítvány munkája szorosan összefonódik az Aktív Szülők Alapítvánnyal és a Dánszentmiklósért Egyesülettel. Részt veszünk az Aktív Szülők által szervezett Gyereknapon. Segítünk a Dánszentmiklósért Egyesület által az óvodánkban megrendezésre kerülő Kastély koncert szervezésében és a helyszínt is biztosítjuk.  Az alapítványok tagjai aktívan látogatják rendezvényeinket!

Köszönettel fogadunk minden felajánlást, ami az alapítványunk működését segíti. Az alapítvány közhasznú, a szülők adójuk 1%-ával is támogathatják gyermekeinket.

Az ebből befolyt összeg az idei évben:  115.846 Ft.

Minden évben részt veszünk a CIVIL SZERVETEK TÁMOGATÁSA pályázaton, amit a Dánszentmiklós köz­ség Önkor­mány­zat Képviselő-testülete hirdet meg. Így történt ez 2019-ben is.

Az udvar legjobb kihasználása érdekében, illetve a baleset megelőzés miatt döntöttünk úgy, hogy az udvar egy részét kerítéssel leválasztjuk. Ennek megvalósításához kértük a Tisztelt Képviselő testület segítségét.

A pályázaton nyert 150.000 Ft-ot és az Alapítvány vagyonából 221.792 Ft-ot fordítottunk a célunk megvalósítására.

A Tök Jó Őszi Almahét bevétele 55.000 Ft.

Aszámlavezető pénzintézet neve:  Pátria Takarékszövetkezet  (2730 Albertirsa  Pesti u. 28 )

Dánszentmiklós, 2019. november 24.